A thecattlesite.com hírportál a holland kormány új döntéséről számolt be, miszerint 2030-ig 33 %-kal kell csökkenteni az ország tejtermelő gazdaságainak számát, ezzel céljuk a környezetszennyezés visszafogása.
Az állománycsökkentés végrehajtására a kormány 8 év alatt közel 30 milliárd eurót fog fordítani.
A döntést a wageningeni Egyetem által készített tanulmány indokolja, melynek célja a környezetszennyezés visszafogása, ami a viszonylag kis területű és sűrűn lakott országban meglehetősen nehezen megoldható.
A probléma az, hogy a jelenlegi szarvasmarha állomány mellett az ország nem tudná megoldani a nagy mennyiségű hígtrágya biztonságos kihelyezését és a vizek nitrát-, illetve foszfátszennyeződésének megakadályozását.
A fenti intézkedések bejelentése élénk tiltakozásokat és tüntetéseket váltott ki a holland szarvasmarhatartók részéről.
Forrás: agroinform.hu, thecattlesite.com