10 év múlva a marhahúsnál több húsféle is népszerűbb lesz.
Az OECD és a FAO által közösen összeállított előrejelzés alapján a világ teljes hústermelése és fogyasztása enyhén csökkenő tendenciát mutat.
Néhány országban (pl. Kína, Brazília, USA) a fogyasztás emelkedik, azonban mindezt az EU tagországokban bekövetkező csökkenés ellensúlyozza.
A becslések szerint 2031-re pedig a teljes húsfogyasztás 47 %-át a baromfihús fogja kitenni, a második helyen a sertés, harmadik helyen pedig juhhús következik – írja a gefluegelnews.de.
A magasabb jövedelmű fogyaszók a baromfihúst részesítik előnyben. A baromfihús iránti kereslet növekedése a baromfiak kedvező takarmányhasznosításának tudható be, ezáltal jelentősen mérséklődnek az előállítási költségek.
Szintén fontos kiemelni, hogy a táplálkozással foglalkozó kutatók megállapították, hogy a hústermékek közül az emberi egészségre a leginkább kedvező hatást a baromfihús fogyasztása gyakorolja.
A sertéshús termelési ciklusa egy, a marhahúsé két év, ezzel szemben a broilerhús 2-3 hónap alatt előállítható.
Forrás: agroinform.hu, gefluegelnews.de