Ez az eljárás felerősíti az embriókat és gyorsítja a kezdeti fejlődésüket. A pashudhanpraharee.com hírportál egy érdekes csibetartási módszerről számolt be.
A módszer lényege, hogy esszenciális tápanyagokat, főleg aminósavakat injektálnak be a tojásba.
A nagyüzemi keltetésben a naposcsibék a kikelés után, 48-72 órán át általában nem kapnak takarmányt, sem ivóvizet. Ez megakaszthatja a fejlődésüket, ezért annak elkerülése kulcsfontosságú lehet a túlélésük, illetve az egész tartás sikere miatt.
Szakértők szerint a csibeembriók fejlődése a tojásban töltött utolsó napokban felgyorsul, a kikelés után pedig hamar elhasználják a tojássárgája maradék tápanyagait. Ezért baromfitenyésztési kutatók nemzetközi együttműködéssel kifejlesztettek egy eljárást, amellyel esszenciális tápanyagokat lehet beinjektálni, és ezzel felerősíteni a tojásban lévő embriókat.
A tojásban történő táplálás erősíti az embriókat, gyorsítja kezdeti fejlődésüket, illetve mérsékli a betegségek iránti fogékonyságukat és elhullási arányukat.
Ez az újítás azért különösen lényeges, mert a baromtartás világszerte egyre fontosabb szerepet tölt be az élelmiszer-ellátásban, az egészséges és viszonylag olcsó baromfihús egyre inkább az első helyre lép a húsfogyasztáson belül.
Forrás: agroimform.hu